مدرسه کلوب همراه همیشگی شما - با کمک هم کرونا را شکست میدهیم
مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا

مدرسه رفتن، آمادگي رواني مي‌خواهد

  • صبح بخیر و صبحانه ای بدون استرس

    این روزها نقش پر رنگ تکنولوژی در زندگی قابل مشاهده است .استفاده مناسب از تکنولوژی کمک می کند تا در مواردی تنش بین پدر ، مادرها و بچه ها کمتر شود یکی از آن ها که هر روز تکرار می شود بیدار شدن در ساعتی مناسب است ، بچه ها باید زمان بیدار شدن حاضر شدن ومیل کردن صبحانه را در نظر بگیرند ، این هفته کاملا مناسب است برای تخمین زمان آماده شدن و تشویق بچه ها به تنظیم ساعت یا موبایل ، آماده کردن یه صبحانه خوشمزه و همراهی کردن اعضای خانواده میتواند شرایط دلپذیری را ایجاد کند ، پس تا زمانی که فرزندتان دارد آماده میشود شما هم یک صبحانه لذیذ آماده کنیدو منتظر او باشید تا به بقیه ملحق شود. و صبح بخیری در کمال مهر و محبت را دریافت کنند و یک صبحانه کامل همراه با خوشحالی میل کند و اگر کمک در زمینه حاضر شدن نیاز داشت از پدر یا مادر خود طلب کنند و بعد راهی مدرسه شوند .

    نکته : اولیای عزیز عجله نکنید ، هفته اول با توجه به شرایط ویژه ای که دارد مناسب است برای تمرین بچه ها اگر یک مقدار بچه ها در حاضر شدند کند بودند زیاد نگران نباشید زیرا که عجله کردن باعث هدر رفتن بیشتر وقت می شود .

    توجه : اشیایی را که فرزندتون فراموش کرده است بدون متهم کردن، به او بدهید مطمئن باشید اثری بسیار جادویی دارد.

    رفتن به مدرسه

    حتما از قبل برنامه ای برای رسیدن فرزندتان به مدرسه در نظر گرفته اید که زمان بندی آن هم نیاز به تخمین دارد که قطعا روز اول خیلی دقیق نخواهد بود.

    نکات لازم در مورد حقوق فرزندتان در هر وسیله نقلیه ای را به او آموزش دهید:

    حقوق فرزندتان در سرویس مدرسه :

     مناسب بودن فیزیک صندلی سرویس مدرسه

    اطمینان از درست بودن کمربند ایمنی صندلی کنار راننده سرویس مدرسه

    سرعت مناسب سرویس مدرسه در حین رانندگی

    مودب بودن راننده سرویس مدرسه و فحاشی نکردن در مسیر

    رعایت اصول رانندگی توسط راننده سرویس مدرسه

    عدم استعمال سیگار توسط راننده سرویس مدرسه

    پخش مناسب موزیک یا مطالب از سیستم صوتی سرویس مدرسه با توجه به سن بچه ها

    که در صورت عدم رعایت هر کدام از موارد بالا فرزندتان براحتی آن ها را با شما درمیان بگذارد یا مستقیم و مودبانه به راننده سرویس خود تذکر دهد.

    هر گونه توافقی که با مدرسه شده است ، به اطلاع فرزندتان برسانید ، مثلا اگر قرار است سرویس مدرسه فرزندتان را تا سر کوچه برساند یا مستقیم به دست شما این موارد را با فرزندتان در میان بگذارید.

     

    انتخاب لباس مدرسه

    حتما لباس های فرم مدرسه به دستتان رسیده و از قبل با مدرسه برنامه ریزی کرده اید که حداقل دو دست لباس فرزندتان برای سال تحصیلی خود داشته باشد ، فلسفه لباس مدرسه قاعدتا بر این مبناست که لباسی راحت و منظم که نباید خیلی گران قیمت باشد تا بچه ها نگران نباشند که لباسشان در حین بازی و ورزش کثیف شده است تا بچه ها با آرامش و خیال راحت به فعالیت های خود بپردازند و سلامت روانی شان تامین شود.

    پول توجیبی

    مخارج روزانه فرزندتان را تخمین میزنید و مبلغی را بصورت میانگین ماهیانه یا روزانه به او می دهید نکته ای که قابل توجه است  این است که این مبلغ اهرم فشار برای بچه ها نباید تلقی شود که در پرداخت آن بی توجهی صورت گیرد که کم یا زیاد بدون حساب و کتاب پرداخت شود ، و باید اصول منطقی را با توجه به نیازهای بچه ها طی کند.

     

    تکالیف مدرسه

    بهتر است از همین آغاز سال تحصیلی بچه ها متوجه باشند که وظیفه انجام تکالیف برعهده خودشان است و اگر انجام ندهند مورد بازخواست معلمشان قرار میگیرند نه شما و در موارد باید یاد بگیرند برای انجام تکالیفشان باید مدام در تکاپو باشند، و شما در این مورد ها بهتر است این موضوع را شفاف کنید.

    منبع :مدرسه کلوب

       4
نظرات کاربران
  • rezadehghan ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
    بسیار خوب دوست عزیز، استفاده کردیم
  • فکرآفرین ۱۳۹۶/۱۲/۲
    با سلام خدمت شما کاربران گرامی سایت مدرسه کلاب امیدوارم همیشه حالتون خوب باشه، لطفاً برای آشنایی با محصولات کمک آموزشی مقاطع پیش دبستانی و دبستانی به سایت فکرآفرین مراجعه فرمایید.

    باتشکر
  • فکرآفرین ۱۳۹۶/۱۲/۲
    ممنون از مقاله خوبتون، لطفاً برای مشاهده محصولات کمک آموزشی مقاطع پیش دبستانی و دبستانی به سایت فکرآفرین مراجعه فرمایید.

    باتشکر
  • Maman_e_mehrta ۱۳۹۷/۱۱/۲
    برای برگزاری جشن آغاز سال تحصیلی با تم تولد سورتایم در خدمت شما هستیم
  • مهدین ۱۳۹۸/۷/۱۳
    یکی از فوانین ثبت نظر این بود که تبلیغات نکنید و مربوط به موضوع نظر دهید، سه نظر از چهار نظر مطابق با قوانین نبود اما حذف هم نشده است!
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
  • درج نظر
     
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com