مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا

نکاتی برای آنهایی که ارتودنسی دارند

 • ارتودنسی چیست؟

  ارتودنسی بیشتر از یک لبخند زیبا به شما می دهد. ارتودنسی به شما کمک می کند که دهان و دندانهایی سالم داشته باشید.

  درمان با ارتودنسی، به جابجایی دندان های کج و نامتناسب کمک می کند. مسواک زدن دندان های کج بسیار سخت است و این امر می تواند شما را در معرض خطر پوسیدگی دندان یا بیماری های لثه قرار دهد. بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان ها در زمان استفاده از ارتودنسی به حفاظت از لثه و دندان های شما کمک می کند. همچنین طول درمان را نیز کوتاهتر می کند.

  دندانپزشک با استفاده از اشعه یا دیگر وسایل می تواند تصمیم بگیرد که درمان ارتودنسی برای شما مناسب است یا خیر. برای نتیجه بهتر با ارتودنسی، بهداشت دهان و دندان ها را به خوبی رعایت کنید.

  بریسها (braces) فضاهای کوچکی دارند که غذا و پلاک های میکروبی می توانند در این فضاها انباشته شوند . این امر می تواند منجر به تشکیل جرم، پوسیدگی و بیماری لثه شود. بنابراین بسیار مهم است که بعد از هر وعده غذایی دندانهای خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید. پس از برداشتن بریسها ، ظاهر دندان شما با نحوه مراقبت شما در زمان استفاده از ارتودنسی ارتباط مستقیم دارد.

  محافظت از بریسها 

  * از جویدن ته مداد و یخ خودداری کنید.
  * ناخن های خود را نجوید و با حلقه های لاستیکی بریسها بازی نکنید.
  * از خوردن غذاهای سفت یا چسبناک خودداری کنید.

  در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که می توانند دوره درمان را کوتاهتر کنند: 

  * رعایت بهداشت دهان و دندان
  * استفاده از وسایل مخصوص ارتودنسی مانند نخ دندان، سوپر فلاس، مسواک های بین دندانی, مسواک های برقی و بخصوص آنهایی که مخصوص ارتودنسی طراحی شده اند می توانند به بهبود بهداشت دهان و دندان ها در طول درمان کمک کنند.
  * همچنین استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید هنگام مسواک زدن و دهانشویه آنتی باکتریال موثر می باشد.

  گردآورنده : مدرسه کلوب


     0
نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com