خانه
ورود اعضا

هوشمند سازی و آغاز یک راه

 •  

  برای هوشمندسازی مدارس به چه اطلاعاتی نیاز داریم ؟

  همانطور که میدانیم طب و تاب هوشمندسازی مدارس به کشور ما هم وارد شده و نیاز امروز ما اینست است که از تمامی تکنولوژی های مناسب در جهت رشد آموزش و پرورش بهره برداری نماییم.


  احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده است که برای هوشمندسازی یک مدرسه از کجا باید شروع کرد؟ چه تجهیزات و چه نرم افزارهایی مورد نیاز می باشد از بین محصولات موجود در بازار کدام یک مناسب استفاده در مدارس می باشد؟


  برای پاسخ به این سوالات با نگاهی ساده به تاریخچه  آموزش و تکنولوژی به این نتیجه می رسیم که جریان آموزش در کلاس های درس ، سه مرحله را سپری نموده است:


   
  پرده نمایش , کلاس هوشمند , تجهیزات هوشمندسازی , دیتا پرژکتور , برد هوشمند , تکنولوژی تصویر , راهکارهای هوشمندسازی
   
  پرده نمایش , کلاس هوشمند , تجهیزات هوشمندسازی , دیتا پرژکتور , برد هوشمند , تکنولوژی تصویر , راهکارهای هوشمندسازی  پرده نمایش , کلاس هوشمند , تجهیزات هوشمندسازی , دیتا پرژکتور , برد هوشمند , تکنولوژی تصویر , راهکارهای هوشمندسازی 
   مرحله 1: روش سنتی که از تخته سیاه
  و وایت برد برای نوشتن استفاده می شد.

   مرحله 2: روش سنتی و روش مدرن به
  صورت مجزا به کار گرفته می شد.

   مرحله 3: ترکیب روش سنتی و روش
  مدرن با ظهور تکنولوژی برد هوشمند.

   

   به طور سنتی برای آموزش در کلاس های درس از تخته سیاه یا وایت برد استفاده می شود. در دهه های اخیر کامپیوتر و دیتا پروژکتور نیز به آن اضافه گردیده که به صورت مجزا و در کنار آن به کار می روند. از تخته سیاه و یا وایت برد برای نوشتن و از کامپیوتر و دیتا پروژکتور نیز برای نمایش اسلاید و فیلم استفاده می شود .

  با ظهور تکنولوژی برد هوشمند این امکان فراهم آمده که روش های سنتی با هم ترکیب شده و به صورت هم سو و هم جهت درراستای آموزش بهتر، موثر و جذاب به کار گرفته شوند .

  سنسور برد هوشمند، تصویر نمایش داده شده توسط دیتا پروژکتور را به یک صفحه فعال (هوشمند) تبدیل کرده و دو امکان زیر را در کلاس های درس فراهم می آورد تا بتوانیم :


  1. تمامی عملیات کار با کامپیوتر را روی تصویر دیتا پروژکتور انجام دهیم .


  2. عملیات نوشتن و پاک کردن را روی محتوای درسی و کتب درسی الکترونیکی انجام داده و آن ها را ذخیره نماییم .


  مزایای استفاده از برد هوشمند در فرآیند تدریس:


  1.می توان بدون دست زدن به کامپیوتر برنامه ای را باز و بسته کرده ویا روی اسلایدهای پاور پوینت با قلم توضیحات اضافی خود را نوشته ویا پاک کرد.


  2. می توان کتاب های الکترونیکی را باز کرده ورق زده و جواب سوالت را روی صفحات  کتاب ها نوشته و دور نکات مهم خط کشید.


  3. با استفاده از برد هوشمند و استفاده از نرم افزارهای آزمایشگاه های مجازی این امکان وجود دارد که تمامی آزمایش های لازم در دروس ریاضی ، شیمی ، فیزیک ، زیست شناسی ، حرفه و.. را به صورت لمسی و بسیار تاثیرگزار برای دانش آموزان اجرا کنیم.


  4. با استفاده از برد هوشمند و نرم افزارهای مخصوص تدریس هوشمند می توانیم تمامی محتوای آموزشی دبیر را در طول یک جلسه به صورت صوت و تصویر بدون نیازبه دوربین خاصی فیلمبرداری کرده آرشیو نموده و در اختیار دانش آموزان برای مرور در خانه قرار می دهیم.

  پرده نمایش , کلاس هوشمند , تجهیزات هوشمندسازی , دیتا پرژکتور , برد هوشمند , تکنولوژی تصویر , راهکارهای هوشمندسازی

     0
نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
پیش دبستان و دبستان غیردولتی پسرانه پویش - منطقه 6 تهران
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2019 - MadresehClub.com