مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا

ورزش های کششی بهترین راهکار برای افزایش قد


 • ورزش , حرکات کششی , مدرسه آنلاین


  ورزش های کششی مانند یوگا ، ژیمناستیک ، شنا یا حتی تلاش برای صاف ایستادن به افزایش قد کمک می کنند.
  قد نهایی افراد به وراثت و محیط وابسته است ، بنابراین تصور این که قدنهایی فقط به زمینه ارثی مربوطط میشود، نادرست است و عوامل محیطی مانند ورزش ، تغذیه ، وضعیت خواب، بیماری و استرس ، بررشد قد نیز تاثیر گذار هستند. 

  معمولا اوج رشد قدی در حوالی بلوغ رخ می دهد، افراد معمولا بین سنین 16 تا 18 سالگی افزایش قد دارند که کم کم بعد از سن 1 سالگی ، دیگر افزایش قدی روی نمی دهد، مگر اینکه بلوغ آنها دیرتر شروع شده باشد و امان دارد که تا 20 سالگی ادامه داشته باشد. غذاهای نشاسته ای مانند سیب زمینی تنوری ،نان و مربای ، اسپاگتی یا غلات انتخاب های مناسب هستند ولی غذاهایی که مقدار قند یا شکر زیدی دارند مناسب نیستند. 

  استخوان ها برای رشد نیاز به کلسیم ، فسفر، منیزیم و ید دارند همچنین عضلات برای رشد به پروتئین و کربو هیدرات ها نیازمندند بنابراین برای بلند شدن قد و رشد استخوان ها و عضلات ، رژیم معمول باید غنی از مواد ی مانند فسفر ، منیزیم ، غذاهای دریایی، پروتئین ها و کربو هیدرات ها باشد. در صورتی که کودک از فعالیت و تغذیه مناسب برخوردار باشد به حداکثر توان رشدی خود دست می یابد، همچنین بیشترین شانس برای افزایش طول قد در افراد تا قبل از بسته شدن صفحات رشد وجود داردو پس از آن سخت تر می توان کاری کرد.
  ورزش , حرکات کششی , مدرسه آنلاین

     1
نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com