webads

تربیت فرزند

 • چرا بچه ها به حرف بزرگترها گوش نمی‌دهند؟
  با من حرف نزنید، حواسم جای دیگری است ناتوانی در وادار کردن بچه ها به گوش دادن حتی به یک دستورالعمل ساده وقتی تلویزیون نگاه می کنند و یا سرگرم بازیهای دیجیتال هستند، تجربه ای مشترک است که خیلی اوقات بزرگترها را به شدت عصبی می کند. این حرف دل همه بزرگترها است؛ پدر و مادرها و آموزگاران همه در این تجربه احساس اشتراک می کنند. دانشمندان می‌گویند بی‌توجهی کودکان به والدین (در اغلب موارد) دلیل علمی دارد
  تعداد نظر:  1
  تعداد بازدید:  23961
  6 like
  تاریخ : ۱۳۹۳/۳/۵
 • معنویت در پسران
  اغلب با او در باب عظمت و بزرگی خداوند صحبت کن. وقتی بزرگ شد، خودش به وضوح متوجه آن خواهد شد.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3332
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۹/۲۶
 • توصیه هایی برای پیشگیری از مشکلات نوجوانان
  نوجواني از دوره هاي بسيار مهم زندگي است در اين دوره تغييرات جسمي و عاطفي بسياري در نوجوان روي مي دهد. نوجوان ديگر نه كودك است و نه بزرگ و همين حاللت بينابين خود او را هم دچار نگراني و پريشاني مي سازد. به همين دليل نوجواني را دوران بحران و دوره انتقالي هم مي گويند. ( انتقال از كودكي به بزرگسالي ) روان شناسان دوره نوجواني را دوره آشوب و استرس توصيف مي كنند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  1223
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۹/۱۸
 • دزدی کردن کودک و نوجوان و بررسی راهکارهایی برای برخورد با این ناهنجاری
  بعضی نوجوانان فکر می‌کنند ممکن است کسی متوجه کار آن‌ها نشود یا بتوانند از زیر تنبیه دزدی در بروند. در نهایت، دزدی برای برخی از نوجوانان راهی برای یاغی‌گری و اعتراض به وضع موجود است. البته دلایل پیچیده‌تری هم برای دزدی کودکان و نوجوانان وجود دارد. این کار می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که آن‌ها در شرایط پراسترسی قرار دارند که ممکن است درخانه، مدرسه یا در گروه دوستان باشد.گاهی آن‌ها برای نشان دادن عصبانیت یا برای جلب توجه این کار را می‌کنند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  11579
  14 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۹/۱۳
 • در هفته های قبل از مهر چه کنیم؟
  شروع مدارس برای کودکان و حتی والدین آنها، یک اتفاق بزرگ است . بنابراین چند هفته قبل از اینکه صف های منظم کودکان هفت ساله با روپوش های یک شکل برای اولین بار وارد کلاس ها شوند، چه کارهایی می توانیم برای آماده سازی خود و فرزندمان انجام دهیم؟
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  4826
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۶/۱۷
 • نوجوانی و بحران
  نه نوجوان بودن آسان است و نه والدین یک نوجوان بودن. یک اظهار نظر به ظاهر ساده از طرف شما می تواند باعث ایجاد سوءتفاهم شود و فرزند نوجوانتان برنجد یا خشمگین شود. همین مسأله والدین را برای برقراری ارتباط دوستانه و مناسب با نوجوان گیج و سردرگم و حتی دلسرد می کند. والدین باید با یک رویکرد منطقی،، هم به رشد شخصیتی فرزندانشان کمک کنند و به استقلال طلبی آن ها احترام بگذارند و هم با ملایمت به آنها نشان دهند که خانواده بزرگترین حامی و پشتیبان آنها است.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2382
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۲/۱۱
 • تشویق
  خوبيهايي كه در يك فرد وجود دارد، سپاسداري و تشويق است. * چارلز شواب *
  تعداد نظر:  1
  تعداد بازدید:  2741
  5 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۲/۳
 • تاثیرات منفی تنبیه بر ژنتیک فرزندانمان
  تغییرات ژنتیکی میتواند براساس بدرفتاری با کودک صورت گیرد. بدرفتاری و تنبیه با کودک می‌تواند بر قابلیت مقابله او با شرایط استرس‌زا تأثیر منفی گذاشته و او را مستعد ابتلا به بیماری روانی سازد.
  تعداد نظر:  1
  تعداد بازدید:  1919
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۱/۱۷
 • چگونه صبر و تحمل را به کودکان خود آموزش دهیم؟
  یكی از بزرگترین نگرانی های والدین این است كه آیا فرزندشان درست بار می آید؟ همه ی ما می خواهیم که فرزندانمان بااین توشه ی تعلیمات و تربیت در آینده از عهده ی مشکلات خود بر آیند.می خواهیم که با صبر و تحمل خود بتواند با فکر باز به مشکلاتش بیاندیشد تا بهترین راهکار را انتخاب کند. اما این صبر و تحمل را چه زمانی و چگونه به او آموزش دهیم؟
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  10732
  6 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۱/۱۷
مادایران، نماد اطمینان
مدرسه کلوب