webads

جالب و خواندنی

 • ‌‌آدم روزی چند ساعت خواب نیاز دارد؟
  بیشتر مردم وقتی کم خوابیده باشند می‌فهمند. اما کم یعنی چقدر؟ یا جور دیگر بپرسیم: چقدر خواب کافی است؟ نتیجه تحقیقات بنیاد ملی خواب ایالات متحده نشان می‌دهد نیاز گروه‌های مختلف سنی به خواب با هم فرق می‌کند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  8571
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
 • تصاویر و خاطرات شما از اول مهر
  اول مهر برای بسیاری، یادآور گوشه ای از خاطرات دوران تحصیل است. شما چه خاطره تلخ یا شیرینی از روز "اول مهر" دارید؟ خاطرات روز اول مدرسه، معلم کلاس اول، دوستان جدید، خرید نوشت افزار..
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3315
  3 like
  تاریخ : ۱۳۹۳/۶/۳۱
 • دوتا برای هــــــمــه !!! همه برای ایـــــــــران
  ماموریت ما گشت هوایی و جلوگیری از نفوذ هواپیماهای دشمن بود. منطقه ماموریت ما غرب کشور. حوالی گردنه اسدآباد همدان بود. در حال سوختگیری هوایی در ارتفاع 20.000 پا { از تانکرهای به طور دائمی در آسمان } بودم که متوجه شدم سیستم راداری موشکم دچار اشکال شده و قادر به شلیک راداری موشک نیستم.
  تعداد نظر:  1
  تعداد بازدید:  2695
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۳/۲/۱۳
 • آلفا رد - انتقام سرخ
  عملیات استراتژیک ( چریکی ) هوایی «انتقام» ساعت 14 روز سی و یکم شهریور ماه 59 به فاصله 2 ساعت پس از حمله هوایی هواپیماهای عراقی به پایگاه یکم تاکتیکال نیروی هوایی تهران ( مهرآباد ) و در پاسخ به تهاجمات دشمن با عنوان «انتقام» با بمباران هوایی دو پایگاه هوایی عراق به منظور اثبات فعال بودن نیروی هوایی ارتش ایران به استراتژیست‌های عراق انجام گرفت.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3063
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۱۱/۸
 • شکار یک میگ 21 فیش بد عراقی توسط هلیکوپتر کبرا ایرانی
  "اسماعیل صحتی" برخلاف سایر خلبانان پرافتخار نبردهای هوایی، خلبان هواپیمای جنگی نیست، لقب تکخال به وی نداده‌اند و پیروزیهای متعدد هوایی نیز ندارد، ضمن این‌که بمباران‌های متهورانه‌ای هم انجام نداده است! افسانه‌ای که به دست وی واقعیت پیدا کرده، بی‌شک نه پیش از آن و نه پس از آن به وقوع خواهد پیوست! در یکی از روزهای زمستان 1364، او سوار بر یک کبرا به شکار میگ MiG-21 رفت و پیروز شد!خلبان صحتی "فیش‌بد" را نیست کرد تا جایگاهی اختصاصی و دست نیافتنی در کتاب نبردهای هوا به هوای تاریخ برای خود دست و پا کند.
  تعداد نظر:  1
  تعداد بازدید:  4376
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۱۱/۶
 • عملیات شمشیر سوزان (حمله به اوسیراک)
  هولناک ترین جنگ نیروی هوایی ارتش ایران عملیات شمشیر سوزان (حمله به اوسیراک) عنوان یکی از تاثیرگذارترین و سرنوشت سازترین عملیات جنگ ایران و عراق است که توسط نیروی هوایی ایران در تاریخ ۸ مهر ۱۳۵۹( ۳۰ سپتامبر ۱۹۸۰) سازماندهی و اجرا شده‌است که این عملیات را میتوان عامل بقای ایران دانست. طراحی این عملیات کم نظیر را نیز سرهنگ خلبان ( سرلشکر جاوید ) جواد فکوری تئوریسن و مغز متفکر و فرمانده وقت نیروی هوایی ایران بر عهده داشت .
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3795
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۱۱/۲
 • اوج وحشت
  روز یکم اسفند 1359 ستوان یکم خلبان "احلان عبدالقادر" (مربی آموزشی و تک خال خلبانان عربستان سعودی) در حالیکه با جنگنده پیشرفته فرانسوی میراژ F1-EQ6 خود ، شش فروند بمب افکن سوخوی SU-22 نیروی هوایی عراق را در بمباران سکوهای نفتی ایران در خلیج فارس اسکورت میکرد که ناگهان به همراه شماره 2 خود (میراژ شماره2)، پس از رهگیری یک فروند جنگنده F-4E فانتوم ایرانی غیر مسلح به موشک های هوا به هوا ( که در هر صورت توان مبارزه با یک فروند میراژ رو هم نداشت) گردش کرد تا جنگنده ایرانی را ساقط نماید.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  11236
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
 • خاطرات جعلی در مغز ما
  حتما برای شما هم پیش آمده که احساس کنید خاطراتی از نخستین سالهای خردسالی دارید؛ یعنی زمانی که کمتر از سه سالتان بوده است.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3436
  0 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۹/۱۹
 • خاطرات جنگ و نیروی هوایی
  چند ماهی بیشتر از جنگ نگذشته بود. در این مدت خلبانان تیز پرواز ارتش جمهوری اسلامی ایران امان دشمن بعثی را بریده بودند. آنها مرتب مواضع نظامی و اقتصادی عراق را بمباران می کردند . در این زمان ما در پایگاه ششم شکاری بوشهر بودیم. یکی از روزها یکی از خلبانان شجاع کشورمان به قصد بمباران پالایشگاه بصره به پرواز درآمده بود، ولی در راه بازگشت مورد اصابت دو تیر موشک زمین به هوای سام 3 و سام 6 قرار گرفته و در خاک عراق سقوط کرده بود.
  تعداد نظر:  1
  تعداد بازدید:  3474
  4 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۹/۵
 • مردم شهر آرزوی کودک سرطانی را محقق کردند
  طی یک هماهنگی بی‌سابقه، مسئولان و مردم شهر سانفرانسیسکو برای برآورده کردن آرزوی یک کودک سرطانی، عملیات امداد و نجات نمادینی را ترتیب دادند که طی آن 'بتمن کوچولو' شهر را 'نجات' ‌داد.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  5343
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۲/۸/۲۶
مادایران، نماد اطمینان
مدرسه کلوب