webads

رشته انسانی

 • علوم تربیتی
  رشد سالم و صحیح جوامع انسانی در گرو تعلیم و تربیت صحیح و اصولی افراد آن جامعه است . بدیهی است هر چقدر آگاهی و دانش اقشار مختلف جامعه نسبت به تعلیم و تربیت افزایش یابد ، جامعه در مسیر تکامل و تعالی رشد خواهد یافت و البته این امر ، یعنی ارتقاء و افزایش آگاهی عمومی مردم در زمینه تعلیم و تربیت ، توسط متخصصان و صاحبنظران و همچنین مدرسان و معلمان علوم تربیتی انجام می گیرد
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3219
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • علوم ارتباطات اجتماعی
  هدف این رشته تربیت افراد متخصص و متعهد در امر روزنامه‌نگاری و روابط عمومی می‌باشد. زیرا انسان قرن 21 با بشر اولیه تفاوت بسیاری دارد و باید برای برقراری ارتباط با او بخصوص ارتباطی با نفوذ و پایدار كه با حرفها و تجربه‌های تازه و ناگفته همراه باشد، به هنر و دانش پیچیده علوم ارتباطات اجتماعی مجهز بود
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2953
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • علوم اجتماعی
  در سلسله مراتب مباحث دانشگاهی به ویژه در علوم اجتماعی رشته های مردم شناسی و انسان شناسی از مباحث نسبتاً جدید در یکصد سال اخیر است. انسان شناسی در یک دید کلی، مطالعه خصوصیات انسانی است که ویژگی های جسمانی نشانه های فرهنگی، فکری و تاریخی را در بر گرفته و به مطالعه چگونگی دنیای تغییرات و دلایل تحولات زیستی در گروهها و جمعیتهای مختلف انسانی می پردازد .
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2691
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • علوم اقتصاد و اقتصاد کشاورزی
  فارغ التحصیلان دوره كارشناسی علوم اقتصادی از سطحی از مهارتها و توانمندی هابرخوردار می شوند كه قادر به تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی در زمینه های صنعتی ،كشاورزی ، بازرگانی و خدمات در سطح كارشناسی شوند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2643
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • علوم قضایی
  در فرهنگ پربار اسلامی و از جمله در قرآن مجید بر لزوم حکم بر اساس ما انزل ا به کرات تاکید شده است رعایت این دستور که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز مورد اشاره قرار گرفته است ایجاب می کند که کسانی که تصدی امر قضا را در محاکم کشور بر عهده می گیرند ضمن آشنایی با آخرین تحولاتی که در عالم علم حقوق رخ می دهد، تسلط کافی بر منابع فقه اسلامی داشته باشند، به طوری که مستقیماً بتوانند با مراجعه به کتب فقهی مرجع احکام مربوطه را استخراج نمایند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2558
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • علوم قران و حدیث
  قرآن کتاب آسمانی و سرچشمه علوم گوناگون اسلامی مانند علوم ادبی و نیز علوم قرآنی، تاریخ قرآن و منبع بسیاری از علوم ادبی و نیز علوم خاص حدیث و علم رجال و تراجم است. همچنانکه قرآن و سنت دو رکن وحدت امت اسلامی و مایه اولیه علم فقه و کلام و عرفانند، مایه اولیه علم تاریخ اسلام نیز می باشند.همانطور که گفته شد قرآن و سنت دو اصل اصیل مورد اتفاق و مایه علوم اسلامی و وحدت و همبستگی مسلمانان است و یکی از اهداف تدریس این رشته تقریب بین مذاهب اسلامی است.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2739
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • زبان و ادبیّات عربی
  مردم کشور ما امروزه بیش از گذشته نیاز به آشنایی با زبان و ادبیات عربی دارند چرا که عربی زبان اول جهان اسلام و زبان فرهنگ تمدن بیشتر کشورهای مسلمان است و ما برای اتحاد، همدلی و همزبانی با جهان اسلام و بهره گیری از منابع اصلی اسلامی و تحقیقاتی که در این زمینه انجام می شود و همچنین تسلط بر زبان و ادبیات فارسی که از زبان و ادبیات عربی بسیار تأثیر پذیرفته است، باید به زبان و ادبیات عرب مسلط باشیم. از همین رو طبق ماده 16 قانون اساسی کشورمان، درس عربی یک از دروس تمامی دانش آموزان از سال اول راهنمایی تا پایان دوره متوسطه است و این تنها درسی است که در قانون اساسی بر آن تأکید شده است.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3126
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • زبان و ادبیّات فارسی
  زبان فارسی سند هویت و مهم ترین پشتوانه فرهنگی جامعه ماست. آثار ادبی فارسی سرمایه‌های معنوی و یكی از مهم ترین مظاهر هنری ایرانیان است. زبان فارسی علاوه بر اهمیت آن به عنوان زبان رسمی كشور، معرف سیمای معنوی و عامل تفاهم مردم جامعه ما و مظهر دستاوردهای اندیشه فرهیختگان این مرزوبوم است.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2350
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • روابط سياسی
  وزارت امور خارجه بعنوان نهاد مسئول اجرای سیاست خارجی و دفاع از منافع دولت جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی و دفاع از حقوق ایرانیان در خارج از کشورنیازمند به استفاده از تخصص و تعهد افرادی است که شایسته تحقق بخشیدن به این وظیفه سنگین و خطیر می باشند. بدیهی است تا مین چنین مقصودی بویژه با تحول عظیمی که درجامعه ایران با پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمده مستلزم تربیت اعضاء و کادر متناسب با این اهدافاست.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2507
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • حسابداری حسابرسی
  از آنجائیکه حجم کار حسابداری در موسسات مختلف بازرگانی وصنعتی و نیز در موسسات حسابرسی زیاد و مستلزم صرف فرصت بسیار می باشد، فارغالتحصیلان دوره کاردانی حسابداری می توانند با ورود و اشتغال به کار در این قبیل موسسات کمک موثری به مسئولان قسمتها و دوایر حسابداری نموده و با انجام کارهای جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات حسابداری بار زیادی را از دوش آنان بر دارند و حتی درموسسات کوچک خود مسئولیت امور حسابداری را عهده دار گردند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2563
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • حسابداری مالیاتی
  امروزه حسابداری آنقدر دچار تغییر و تحول گشته كه بخش های دولتی را از بخش خصوصی وكلان را از خرد جدا نموده ، زمانی كه مالیات در قوانین كشورها شكل جدی و كاربردی بخود گرفت و شركت ها و كارمندان مجبور به پرداخت مالیات شدند دولت برای محاسبات فنی مالی خود ناچار به تربیت افرادی شد كه بتوانند این مهم را به پایان برسانند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2338
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • حقوق کنسولی
  هدف از تاسیس این دوره تربیت کارشناسانی استکه از اطلاعات کافی در زمینه های حقوقی و کنسولی برخوردار بوده تا بتوانند درنمایندگیهای سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور امور جاری اتباعایران که در آن کشورها اقامت دارند اعم از احوال شخصیه ، امور دانشجویی ، امورفرهنگی صدور ، تمدید و تجدید ، گذرنامه روادید را انجام دهند .
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2346
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • حقوق
  تربیت كارشناسانی است كه بتوانند در مشاغلی چون قضاوت، وكالت ، سردفتری اسناد رسمی و كارشناسی حقوق انجام وظیفه نمایند.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  3102
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • جغرافیا
  موضوع جغرافیا مكان است و این علم، مكان را تا جایی كه به زندگی انسان مربوط می‌شود، مطالعه می‌كند و در این مطالعه سعی دارد سطح زمین را از نظر تمام ویژگی‌های آن مانند سردی و گرمی، حاصلخیزی، سختی و سستی ، شوری و شیرینی، جنگلی و علفزاری ، خشكی و رطوبت و هزاران ویژگی‌ دیگر بشناسد. به همین دلیل مشاهده مستقیم زمین، روش اصلی مطالعه جغرافیایی است.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  2131
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
 • جغرافيای انسانی
  هدف محوری از آموزش جغرافيای انسانی در گرايش های لازم برای شناخت حوزه های زيست و معيشت های انسانی اعم از كوچ نشينی، روستا نشينی و شهر نشينی و آشنايی با روشهای تحليل وبرنامه ريزی به منظور همياری در حل مشكلات اين جوامع میباشد.
  تعداد نظر:  0
  تعداد بازدید:  1840
  1 like
  تاریخ : ۱۳۹۱/۳/۲۴
مادایران، نماد اطمینان
مدرسه کلوب