مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا
2373 بازدید

اصطلاح اینترنتی سرویس کاهش پینگ چیست؟چه استفاده ای در بازی های آنلاین دارد؟

 • avatar
  کاربر جدید|2 سپاس شده|4 پست
  ۲۳:۵۳ ۱۳۹۵/۶/۱۲

  پینگ یکی از مباحثی است که در زمینه بازی های آنلاین بشدت کاربرد دارد. ولی هنوز احتمالا از طرف خیلی ی از گیمرها، معرفت مناسبی از مقوله پینگ وجود نداشته باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم طی متن ای، شما را با ابعاد مختلف پینگ و سرويس کاهش پينگ آشنا کنیم.

  پینگ چیست؟

  پینگ به دستوری گفته می شود که در آن فاصله زمانی انتقال داده بین دو دستگاه تحت یک سرور یا شبکه محاسبه می شود. به بیان خوبتر پینگ تاخیر زمانی است که ما در انجام کارها و دستورات اینترنتی با آن مواجه می شویم هر میزان که این تاخیر کمتر باشد، کیفیت اینترنت شما مناسب تر است.

  در زمینه گیم های اینترنتی پینگ ارزش خیلی مخصوص دارد و حتی از سرعت دانلود و آپلود نیز تاثیر بالاتری بر کیفیت گیم شما خواهد داشت. در بازی های آنلاین از واحد پینگ برای سنجش فاصله زمانی و مدت وقت انتقال داده و عکس مصرف می شود.

  در حالت عادی، شما ابتدا بایستی فرمان اینترنتی را صادر بکنید ، این فرمان به دستگاه یا سرور مقصد می رسد سبعد از آنجا به دستگاه شما باز می گردد. مدت زمانی که این فرآیند به طول می کشد، دقیقا نشانگر کیفیت پینگ شما است
  .
  پینگ چه نقشی در گیم آنلاین دارد؟

  واحد اندازه گیری پینگ میلی ثانیه یا به اختصار "ms" است. در بازی آنلاین شما نیاز به پینگی زیر 50 میلی ثانیه دارید تا کیفیت بازی شما کاملا مطلوب باشد، زیرا در این شرایط کارهایی که در گیم انجام می دهید نسبتا بدون تاخیر صادر شده در بازی انجام می شود. ولی چنانچه پینگ شما بالاتر از 150 یا 200 میلی ثانیه باشد آنگاه شما شاهد تاخیری نسبتا ملموس خواهید بود.

  در این شرایط دستوراتی که شما در گیم صادر می بکنید ، با کمی تاخیر در گیم اجرا می شود. شاید در ظاهر این تاخیر اصلا به چشم نیاید ولی مد نظر داشته باشید که در بازی هایی که شما باید در لحظه تصمیم بگیرد ( بخصوص بازی های شوتر سرعتی ) حتی یک تاخیر خیلی کوتاه باعث می شود که شما در قیاس با رقیب عقب بمانید و چنانچه در یک لحظه به یکدیگر شلیک بکنید ، این رقیب شما است که در نبرد پیروز می شود زیرا دستور شلیک او زودتر صادر می شود.

  در بازی های آنلاین، پینگ شما بصورت رنگ بندی بنمایش در می آید. رنگ سبز نشانگر پینگ بهتر ، رنگ زرد پینگ مبوسیله رنگ قرمز نشانگر پینگ زیاد بالا نامناسب است.

  چه پینگی داشته باشم برای انجام بازی های آنلاین مشکلی نخواهم داشت؟

  جواب شفاف قاطعی به این پرسش نمی توان داد، زیرا هر گیم بر اساس کیفیت سرور خود، نیازمند نوع اینترنت است. به طور کلی گیم ها حاوی دو دسته می شوند:

  1- عناوینی که سرور اختصاصی می باشند ، نظیر عناوین EA

  در این حالت، شما حتی با اینترنتی با پینگ زیر 300 می توانید با کیفیت مناسب و معقولی به تجربه گیم بپردازید. اکثرا این عناوین جهت گیمرهای ایرانی بسیار زیاد مناسب هستند .

  2- عناوینی که از سرور اختصاصی بهره نمی برند یکی از فرد ها نقش Host را ایفا می نماید .

  تجربه این بازی ها در ایران دردسر بیشتری دارد. تمام چیز به فرد ی که نقش Host را ایفا می نماید بر می گردد، چنانچه این فرد از اینترنت مناسبی بهره گیرد، افرادی که به او وصل می شوند هم کیفیت مناسبی دریافت می کنند در غیر این صورت خروجی کار چندان مناسب نیست. جهت این عناوین پینگ زیر 200 توصیه می شود.

  به طور کلی توصیه ما برای تجربه بازی آنلاین در ایران، داشتن پینگ زیر 300 در درجه اول است. قائدتا هر میزان که پینگ شما پایینتر باشد، کیفیت تجربه شما نیز بیشتر شدن می یابد حالت ایده آل، پینگ زیر 200 است .

  چگونه پینگ بگیرم؟

  فراموش نکنید پینگ عدد ثابت نیست. پینگ برگرفته شده از مدت زمانی است که دستور از دستگاه شما به دستگاه مقصد می رسد پس به دستگاه شما بر می گردد. قائدتا هر میزان که این دستگاه دورتر باشد، پینگ شما نیز بالاتر خواهد بودو اساس کاهش پينگ نیز بر همین است.

  توصیه ما در این مورد، گرفتن پینگ از طریق cmd است. جهت این منظور به منو استارت ویندوز رفته و در سری سرچ، کلمه cmd را تایپ بکنید . پس به درون آن بروید با این عکس مواجه می شوید:

  [​IMG]

  پس به داخـل آن رفته و کدهای زیر را تایپ بکنید :

  ping 4.2.2.4 -t

  چهار عدد وسطی که مشاهده می بکنید مربوط به سرور موردنظر است که در اینجا ما گوگــل را گزینش کرده ایم. شما می توانید به دلخواه خود، سرور معین را به جای 4224 قرار دهید. برای مثال می توانید سرور مربوط به مجموعه اینترنتی را به جای آن قرار دهید پینگ را بدست آوردید اما در کل 4.2.2.4 یک پینگ استاندارد را به شما می دهد. با زدن این کدها پس زدن دکمه Enter پینگ شما بنمایش در می آید "

  [​IMG]
  عددی که با واحد ms نقش بسته است، پینگ شما است . در عکس بالا پینگ بر روی 150 تا 160 قرار دارد.

  سرویس های کاهش پینگ چه کاری را انجام می دهند؟

  بالا بودن پینگ یکی از موارد اصلی با اهمیت زیاد در زمینه گیم آنلاین در ایران است . در این رابطه ، راه حل های مختلف ی جهت بازبینی تجربه بازی بکار گرفته می شود که یکی از این راه حل ها، بهره مندی از خريد سرويس کاهش پينگ است .

  ویرایش شده توسط sheyda69 در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۱۲ ۲۳:۵۴
 • avatar
  بی بی گل
  کاربر جدید|5 سپاس شده|18 پست
  ۱۰:۰۵ ۱۳۹۵/۶/۱۳
  جالب بود مرسی
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
مدرسه یاب
استان :
شهر :
منطقه :
محدوده(اختیاری) :
مقطع تحصیلی :
نوع مدرسه :
جنسیت :
نام مدرسه :
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این بخش
آخرین پست های این تالار
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com