مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا
62 بازدید

تحقیق در مورد چشم

 • avatar
  کاربر فعال|0 سپاس شده|294 پست
  ۲۰:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۷

  تحقیق درباره چشم بظور کامل در فرمت ورد در 106 صفحه تهیه شده است.برای دانلود جزوه چشم ما قسمتی از متن این مقاله در سایت دانشکده ها را در قسمت زیر بطور نمونه قرار خواهیم داد.تا قبل از دانلود این تحقیق در مورد چشم را بطور نمونه مطالعه کنید.

  تحقیق درباره چشم

  چشم‌ ها اعضای دستگاه بینایی‌اند. این اندام برای موجودات توانایی دریافت و پردازش جزئیات دیداری و توان پاسخ، پاسخی که لزوماً برای انجامش نیاز به بینایی نیست را فراهم می‌کنند. تحقیق درباره چشم، نور را شناسایی می‌کند و آن را تبدیل به پیام‌های الکتروشیمیایی در یاخته‌های عصبی می‌کند. در موجودات پیشرفته تر، چشم اندام نوری پیچیده‌ای است که روشنایی را از فضای پیرامون می‌گیرد، شدت و ضعف آن را متناسب می‌کند یا بر روی اجسام تمرکز می‌کند تا یک تصویر واضح داشته باشد. تصویر را تبدیل به سیگنالی می‌کند و به مغز می‌فرستد. چشم‌هایی که توان تجزیهٔ تصویر داشته باشند در ده نوع مختلف در طبیعت دیده شده‌اند که ۹۶ درصد از گونه‌های جانوران چشمانی با ساختار پیچیده دارند.

  آب‌ سیاه‌ در مورد چشم‌ ، نوع‌ مزمن‌ زاویه‌ باز

  آب سیاه در مورد چشم عبارت‌ است‌ از یک‌ نوع‌ بیماری‌ مزمن‌ چشم‌ که‌ در آن‌ مایعی‌ که‌ به‌ طور طبیعی‌ به‌ چشم وارد و از آن‌ خارج‌ می‌شود تدریجاً گیر می‌افتد. این‌ تجمع‌ مایع‌ در چشم موجب‌ آسیب‌ رسیدن‌ به‌ عصب‌ بینایی‌ و درجاتی‌ از نابینایی‌ می‌شود. آب‌ سیاه‌ مزمن‌، برعکس‌ آب‌ سیاه‌ حاد، معمولاً درد ایجاد نمی‌کند. بیماری‌ آب‌ سیاه‌ مزمن‌ چشم در تمام‌ سنین‌ می‌تواند به‌ وجود آید، اما در افراد بالای‌ ۴۰ سال‌ شایع‌تر است‌.

  علایم‌ شایع

  مراحل‌ اولیه‌:

  از دست‌ رفتن‌ دید محیطی‌ در نواحی‌ کوچک‌ از میدان‌ دید

  تاری‌ دیدی‌ در یک‌ طرف‌ در سمت‌ بینی‌ میدان‌ دید

  مراحل‌ پیشرفته‌: بزرگتر شدن‌ نواحی‌ از دست‌ رفتن‌ دید، معمولاً در هر دو چشم

  سفت‌ شدن‌ کره‌ چشم

  دیدن‌ هاله‌ در اطراف‌ نورها

  وجود نقاط‌ کور در میدان‌ دید

  نامناسب‌ بودن‌ دید در شب‌

  علل

  علایم‌ در اثر تجمع‌ مایع‌ و افزایش‌ درون‌ چشم و در نتیجه‌ آسیب‌ رسیدن‌ به‌ رشته‌های‌ عصب‌ چشمی‌ به‌ وجود می‌آیند. وقتی‌ علایم‌ زیر در فرد وجود داشته‌ باشند امکان‌ دارد شک‌ به‌ وجود بیماری‌ آب‌ سیاه‌ مزمن‌ چشم برانگیخته‌ شود: عوض‌ کردن‌ مداوم‌ عدسی‌ عینک‌، سردرد خفیف‌ یا اختلالات‌ مبهم‌ بینایی‌، دیدن‌ هاله‌ در اطراف‌ لامپ‌ها، یا عدم‌ توانایی‌ در تطبیق‌ بینایی‌ از روشنایی‌ به‌ تاریکی‌

  عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر

  سن‌ بالای‌ ۶۰ سال‌

  سابقه‌ خانوادگی‌ آب‌ سیاه‌ حاد یا مزمن‌ چشم

  پیشگیری جزوه چشم

  از چشم پزشک‌ خود بخواهید در هر بار معاینه‌ چشم، فشار چشم‌ شما را نیز اندازه‌ بگیرد. توجه‌ داشته‌ باشید که‌ پس‌ از ۴۰ سالگی‌ باید حداقل‌ سالی‌ یک‌ بار معاینه‌ چشم انجام‌ شود. در صورت‌ بروز هرگونه‌ تغییر در بینایی‌ به‌ پزشک‌ مراجعه‌ کنید.

  جزوه چشم عواقب‌ مورد انتظار علایم‌ معمولاً با درمان‌ برطرف‌ می‌شوند. درمان‌ آب‌ سیاه‌ چشم تا آخر عمر باید ادامه‌ یابد. اگر آب‌ سیاه‌ به‌ موقع‌ تحت‌ درمان‌ قرار گیرد، اشکال‌ دایمی‌ در بینایی‌ به‌ وجود نمی‌آید.

  عوارض‌ احتمالی از دست‌ دادن‌ بینایی‌ قبل‌ از این‌ که‌ سایر علایم‌ آغاز شوند.

  درمان معاینات‌ چشم از جمله‌ تونومتری‌ یا فشارسنجی‌ (اندازه‌گیری‌ فشار درون‌ کره‌ چشم). این‌ بیماری‌ را نمی‌توان‌ معالجه‌ قطعی‌ کرد، اما علایم‌ آن‌ را می‌توان‌ کنترل‌ نمود. در اکثر اوقات‌ می‌توان‌ فشار چشم را با دارو تا حدی‌ پایین‌ آورد که‌ از آسیب‌ به‌ عصب‌ چشمی‌ و از دست‌ دادن‌ احتمالی‌ بینایی‌ در آینده‌ جلوگیری‌ شود.

  در صورتی‌ که‌ با قطره‌های‌ چشمی‌ نتوان‌ بیماری‌ را کنترل‌ نمود، می‌تواند از جراحی‌ با لیزر کمک‌ گرفت‌.

  داروها ی چشمی تحقیق در مورد چشم انسان

  تحقیق در مورد چشم انسان قطره‌های‌ چشمی‌ برای‌ کاهش‌ فشار داخل‌ چشم تجویز خواهند شد. دستورات‌ و برنامه‌ درمانی‌ را به‌ دقت‌ پیگیری‌ کنید، حتی‌ اگر علایم‌ تخفیف‌ یابند. داروهای‌ ادرارآور (دیورتیک‌) برای‌ کاهش‌ تولید و در نتیجه‌ کاهش‌ تجمع‌ مایع‌ در چشم

  آب مرواريد (كاتاراكت)

  آب مرواريد چيست؟

  آب مرواريد عبارت است از كدر شدن عدسي چشم كه بصورت طبيعي شفاف است. مانند پنجره اي كه بخار آب آنرا تار كرده باشد، آب مرواريد نيز باعث تاري ديده ميشود. عقايد غلطي درباره آب مرواريد وجود دارد، اما بايد گفت كه آب مرواريد:

  • پرده اي بروي چشم نيست
  • بر اثر استفاده بيش از حد از چشم بوجود نمي آيد
  • سرطان نيست
  • از يك چشم به چشم ديگر سرايت نمي كند
  • سبب كوري قابل برگشت نمي شود

  علائم شايع آب مرواريد عبارتند از:

  • تار شدن ديد چشم كه بدون درد است
  • حساسيت به نور
  • تغييرات مكرر نمره عينك
  • دو بيني در يك چشم
  • احتياج به نور بيشتر براي مطالعه
  • كاهش ديد در شب
  • محو شدن يا زرد شدن رنگها

  آستيگماتيسم درباره چشم

  تحقیق درباره چشم بسياري از افراد بهمراه نزديک بيني درجاتي از آستيگماتيسم يا حالت بيضي بودن قرنيه را دارند. آستيگماتيسم وقتي ايجاد مي‏شود كه قرنيه شبيه مقطعي از توپ بيس‏بال است تا توپ بسكتبال. در نتيجه تصاوير بدليل انكسار نامساوي در قسمت‏هاي مختلف قرنيه كاملا بر روي شبكيه متمركز نمي‏شوند و تصاوير چه دور و چه نزديك تار مي‏شوند. بنابراين افراديكه دچار درجات بالايي از آستيگماتيسم هستند نه تنها همانند افراد نزديك‏بين اشياي دور را تار مي‏بينند، بلكه اشياي نزديك را هم تار مي‏بينند. اندازه‏ گيري آستيگماتيسم نيز بر اساس ديوپتر است. آستيگماتيسم بصورت زير طبقه بندي مي شود:

  • آستيگماتيسم خفيف:كمتر از يك ديوپتر
  • آستيگماتيسم متوسط: يك تا دو ديوپتر
  • آستيگماتيسم شديد: دو تا سه ديوپتر
  • آستيگماتيسم بسيار شديد: بيش از سه ديوپتر

  برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

  دانلود تحقیق در مورد چشم

 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
مدرسه یاب
استان :
شهر :
منطقه :
محدوده(اختیاری) :
مقطع تحصیلی :
نوع مدرسه :
جنسیت :
نام مدرسه :
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این بخش
آخرین پست های این تالار
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com