مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا
30 بازدید

دانلود گزارش تخصصی بی انگیزه بودن دانش آموزان در درس عربی

 • avatar
  کاربر جدید|0 سپاس شده|933 پست
  ۱۴:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۰

  گزارش تخصصی بررسی علل بی انگیزگی دانش آموزان در درس عربی

  تعداد صفحات 15 صفحه

  فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

  مختصری از شرح

  مقدمه

  درس عربی یکی از دروسی است که زیاد مورد علاقه و توجه اکثر دانش آموزان نیست معمولا نسبت به یادگیری آن بی انگیزه می باشند و تصــور می کنند که این زبان یک زبان بیگانه وکهنه است که در آینده به آن هیچ نیازی ندارند و در زندگی امروزی هیچ جایگاه و کاربردی ندارد و تنها زبان زنده ی روز را زبـان انگلیسی می دانند و نسبت به یادگیری زبان عربی علاقه ا ی نشان نمی دهند.

  معمولا در طول تدریس چند ساله در مدارس مختلف و کلاسهای متفاوت این بی انگیــزگی راکامـلا درک کرده ام ، البته نباید فراموش کرد که در دبیرستانهای دخترانه درس عربی هم مثل بقیه ی دروس از اهمیت و جایگاه خاص خود برخوردار است ، زیرا زبان عربی یکی از دروسی است که با ضریب بالایی در امتحانات ورود به مراکز دانشگاهی مطرح می شود، بنابر این خود را بی نیاز از یادگــیری آن نمی دانند. اما در میان دانش آموزان پسر این بی علاقگی بیشتر مشهود است.
  اهداف گزارش تخصصی :

  هدف کلی :

  بررسی علل بی انگیزگی دانش آموزان در درس عربی و ارائه راهکار

  اهداف تخصصی :

  - 1 علل بی انگیزگی در دانش آموزان در یادگیری عربی چه چیزهایی است .
  - 2 یافتن راه حل های ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای یادگیری درس عربی

  ارزیابی از وضع موجود

  من در مدرسه متوسطه 1 ، دبیر درس زبان عربی تدریس می کنم. یک روز وقتی وارد کلاس شدم با تعجب دیدم که همه ی دانش آموزان کتاب زبان انگلیسی را روی میز ودر مقابل خود گذاشته اند و همگی مشغول مطالعه ی زبان هستند زیرا قرار بود ساعت بعد دبیر زبان از این درس پرسش مستمر بعمل بیاورد، البته این اولین بار نبود که دانش آموزان این کلاس را می دیدم که در کلاس عربی به خواندن کتاب دیگری مشغولند اما این بار از این تعجبم بیشتر شد که با ورود خودم به کلاس دانش آموزان نمی خواستند کتاب زبان را کنار بگذارند و حتی از من خواهش کردند این ساعت، آنها را به حال خودشان واگذارم و عربی تدریس نکنم.

  پس از سلام و احوال پرسی وقتی دیدم که دانش آموزان هیچ علاقه ای ندارند تا کتاب عربی را ازتوی میزهایشان بیرون بیاورند ، من هم کمی عصبانی شدم و از آنها پرسیدم: مگر الآن چه درسی دارید؟ چرا کتاب زبانتان را برنمی دارید؟ همگی گفتند: ما از درس عربی خوشمان نمی آید. ابتدا سعی کردم به علل و عوامل بی انگیزگی دانش آموزان این کلاس نسبت به درس عربی بپردازم سپس راهــکارهای ممکن را بکار گیرم، لذا با تکیه بر اظهارات خود دانش آموزان از طرق مصاحبه ی غیر رسمی یعنی گفتگوی دوستانه و همچنین گفتگو با اولیای مدرسه به نکات مهمی پی بردم که تا این حد دانش آموزان را از درس عربی گریزان کرده است، زیرا من در ابتدا خودم و شیوه ی تدریسم را عامل اصلی این بی علاقگی دانش آموزان می دانستم، بنابر این، همین امر انگیزه ای شد تا با پژوهش عملی در این زمینه به علل و عوامل بی انگـیزگی دانش آموزان به درس عربی پی ببرم، تا راه حل ممکن را برای حل این مشکل ارائه دهم .

  جهت دانلود روی لینک زرد رنگ کلیک کنید

  https://drsifile.com/downloads/گزارش-تخصصی-بی-انگیزگی-درس-عربی/

 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
مدرسه یاب
استان :
شهر :
منطقه :
محدوده(اختیاری) :
مقطع تحصیلی :
نوع مدرسه :
جنسیت :
نام مدرسه :
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این بخش
آخرین پست های این تالار
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com