تعداد بازدید : 416
آخرین پست تاپیک : ۱۴:۲۸ ۱۳۹۶/۹/۲۸
صفحه مورد نظر

شیوه رفتار صحیح والدین با کودکان

به اشتراک گذاری در تگرام
کاربر جدیدتعداد پست :63
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 1

با سلام.

در این تاپیک میخوایم شیوه های درست رفتاربا کودکان رو یاد بگیریم.

دوستان عزیزم میتوانید مطالب آموزشی و روانشناسی که از منابع مختلف و البته معتبر خوانده اید را اینجا نقل کنید .

موضوع :اصرار کودک برای رفتن به خانه اقوام

.. برای رفت و امد به خونه اقوام باید کنترل لازم رو انجام بدید... بعلاوه جوری رفتار نکنید که کودک این مسئله رو به باج تبدیل کنه و مدام بخواد از این طریق از شما امتیاز بگیره... بدون هیچ عصبانیتی، قاطعانه در خانه را ببندید و ساعات مشخصی را برای رفتن به منزل آنها مقرر کنید. در برابر گریه ها هم هیچ واکنشی نشون ندید... بعلاوه در مهد هم به همین صورت... سعی کنید نسبت به بی قراری و گریه و زاری کودک بی تفاوت باشید و بهش بگید بهر حال مهد هر روز هست و مطمئنم ازش خوشت میاد.33

leftAds
کاربر جدیدتعداد پست :63
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 1

تولد فرزند جدید در خانه ونحوه برخورد فرزند اولمان با خواهر یا برادر جدیدش

فرزندان اول  عاطفی هستند و با کمبود توجه ،بیشتر  تحت تاثیر قرار می گیرند. فرزند اول شما تا به حال ، کسی بوده که تمام توجه خانواده به او بوده و به همین جهت  برایش سخت خواهد بود که توجه شما را کمتر از قبل داشته باشد و در واقع ،شما را با کس دیگری تقسیم کند.سعی کنید ساعاتی از روز را به او هم اختصاص بدهید .شما می توانید مسئولیت هایی در مقابل فرزند دومتان به او واگذار کنید تا از این طریق، هم نوع برخورد او را مشاهده کنید و هم او را به عنوان فرد مطرح ،در این شرایط در نظر خودش  و دیگران مطرح کنید.توجه نمایید که زمانی که کودکتان ،متمرکز رفتار شماست ،توجه زیادی به کودک کوچک تر ننمایید و اگر توجهی صورت می گیرد از زاویه دید  کودک بزرگتر صورت بگیرد .مثلا بگویید نی نی چقدر داره شبیه تو می شه ....در ضمن شما می توانید با فرزند اولتان  وقت بیشتری بگذراند و در زمان هایی که همسرتان    ،مشغول فرزند کوچک تر است ،شما میتوانید وقتی را برای بازی با فرزند اول  اختصاص دهید. حتی اعضا دیگر خانواده مثل مادربزرگ و پدر بزرگ  نیز می توانند در این شرایط، نقش ویژه ای داشته باشند . سعی کنید از کمک آنها هم ،برای دادن توجه بیشتر به فرزند اول  استفاده نمایید.

ویرایش شده توسط نارین گل  در تاریخ ۱۳۹۶/۹/۲۸   ۱۳:۳۸
کاربر جدیدتعداد پست :63
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 1

چگونه بفهمیم کودکمان استعداد ورزشی دارد ؟


ممکن است برخي والدين بگويند که فرزند ما خيلي پرجنب وجوش است و تحرک را دوست دارد، آيا اين کار به معناي اين است که کودک ما استعداد ورزشي دارد؟ بايد گفت کودکي استعداد ورزشي دارد که :

۱ - موفقيت‌هاي ورزشي او بالاتر ازميانگين معمول باشد و بتواند در برنامه‌هاي ورزشي منطبق با جديدترين استانداردهاي علمي ورزش بين‌المللي در گروه نوجوانان کسب موفقيت کند.
۲ - از تعادل جسمي خوبي برخوردار است مثلا خوب بالانس مي‌زند يا روي يک پا مي ايستد.
۳ - در يک پياده‌روي مي‌تواند مسافت زيادي را طي کند.
4- به ياد گرفتن ورزش‌هاي جديد علاقه نشان مي‌دهد.
۵- حرکات دراز و نشست و حرکات کششي مانند بارفيکس زدن را خوب انجام مي‌دهد.
6- دوست دارد در يک تيم ورزشي شرکت کند.

کاربر جدیدتعداد پست :63
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 1

 تفاوت تربیتی دختران و پسران

با توجه به خصوصیات متفاوت پسران و دختران، تربیت پسران با دختران هم متفاوت است. پسرها و دخترها به طور کلی برحسب طبیعت و بسته به جنسیتشان ممکن است رفتارهای کاملا متفاوتی داشته باشند اما این مساله به معنای آن نیست که هر دختر و هر پسری تفاوت بسیار زیادی با هم دارند و ضرورتا هر دختر یا پسری به طور کامل از الگوهای معمول آن جنسیت پیروی خواهند کرد.

تفاوت‌ های گفتاری:

شیوه ارتباط برقرار کردن با فرزندتان با توجه به اینکه پسر باشد یا دختر، متفاوت است. دختران معمولا زودتر یاد می‌گیرند حرف بزنند و تمایل بیشتری به حرف زدن نشان می‌دهند. آنها از گوش دادن به صحبت‌های پدر و مادرشان لذت می‌برند و معمولا به طور مفصل آنچه برایشان اتفاق افتاده تعریف می‌کنند و پاسخ‌های طولانی می‌دهند، اما پسران معمولا ترجیح می‌دهند زیاد حرف نزنند.

آنها به اندازه دختران به جزئیات گفت‌ و گوها توجه نشان نمی‌دهند و پاسخ‌هایشان یکی دو کلمه‌ای و در حدی است که اصل قضیه را برساند. این خصوصیت پسران احتمالا به خاطر طبیعت شلوغ‌ کار آنها و عدم علاقه‌شان به نشستن و حرف زدن در هنگامی است که می‌توانند این‌ور و آن‌ور بروند.

تفاوت از لحاظ اعتماد‌ به‌ نفس:

دیدگاه پسران و دختران در مورد خودشان، متفاوت است؛ دختران بسیار زودتر از پسران با مسایل مربوط به اعتماد به نفس درگیر می‌شوند و لازم است والدین به نگرانی‌های دخترشان در این باره که ممکن‌است در سنین پایینی - حدود 5 سال- بروز کند، توجه نشان دهند.

مشکلات مربوط به کاهش اعتماد‌ به‌ نفس در پسران، معمولا در سنین پیش از بلوغ خود را نشان نمی‌دهد. از آنجا که پسران معمولا کمتر با خودشان مشکل دارند، راحت‌تر می‌توان آنها را در این زمینه قانع کرد.

تفاوت در بازی:

پسرها گرایش دارند همیشه این‌ور و آن‌ور بروند و خودشان را در حال حرکت و مشغول نگه‌دارند. آنها معمولا اسباب‌بازی‌های پرسر‌ و‌ صدا و پرزرق و برق مانند اتومبیل‌های دارای چراغ و آژیر را دوست دارند. گاهی پسرها هنگام بازی‌ کمی خرابکاری می‌کنند، اما معمولا این خرابکاری‌ها اتفاقی است.
والدین باید بر بازی پسران نظارت بیشتری داشته باشند زیرا آنها کمی بی‌احتیاط هستند. اما دخترها معمولا بازی‌های آرام‌تر را ترجیح می‌دهند. آنها نیازی ذاتی به پرستاری از دیگران دارند و به همین دلیل به بازی با عروسک و حیوانات خانگی علاقه نشان می‌دهند. آنها هنگام صحبت با اسباب‌بازی‌هایشان، از تعارفات ملایم و تک‌گویی استفاده می‌کنند که متضاد شیوه‌ ارتباطی بیشتر پسرها هنگام بازی است.

صفحه مورد نظر
استان :
شهر :
نام مدرسه : (اختیاری)
جنسیت :
نوع مدرسه :
مقطع تحصیلی :
منطقه :
محدوده : (اختیاری)
 
توجه: در صورت عدم استفاده از گزینه‌های بالا، همه موارد جستجو می گردد.
برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع بعد »
زیربخش
«  موضوع قبل
مادایران، نماد اطمینان
مدرسه کلوب