مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا
44 بازدید

معرفی روش افزایش قد برای کودکان

 • avatar
  کاربر جدید|0 سپاس شده|1 پست
  ۱۷:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱

  آشنایی کلی با نحوه رشد قد

  امروزه ما حرف های خیلی مختلفی در این زمینه می شونیم و خیلی از شما نمی دانید کدام حرف درست است و کدام غلط است !

  اما باید گفت یکی از حرف هایی که می شونید که مثلا بعد از ۱۸ سالگی صفحات رشد بسته می شود و در نتیجه افزایش قد غیر ممکن است درست است !!

  اما نباید نگران باشید این بدین معنی نیست که افزایش قد پس از سن رشد غیر ممکن است بلکه به این معنی است که اگر سن شما از دوره رشد گذشته باید روش های دیگر را امتحان کنید.

  که در ادامه در مورد این روش های با شما دوستان صحبت خواهیم کرد.

  در همین قسمت باید بگوییم اگر شما در دوره رشد هستید و به نوعی به دنبال افزایش قد کودکان هستید هم می توانید از روش هایی که در این مقاله ذکر خواهم کرد استفاده کنید.

  پس در ادامه با ما باشید تا از ۰ تا ۱۰۰ رشد قد را برای شما شرح دهیم.

  برای افزایش قد چه بخوریم ؟

  یکی از سوالاتی که خیلی از شما دوستان می پرسید که ما باید چجوری تغذیه کنیم و به نوعی آیا چیز خاصی وجود دارد که برای رشد ما خوب باشد یا نه ؟

  خب باید بگویم اگر در سن رشد هستین باید چک آپ داشته باشید و وضعیت بدنی خودتان رو بررسی کنید تا در صورت کم بود چیزی در بدنتان آن را بهبود ببخشید.

  برای مثال شما آژمایش خواهید داد و متوجه کمبود ویتامین ها می شوید طبیعی است که شما باید این مشکل را بر طرف کنید این یکی مورد بسیار مهم در زمینه افزایش قد کودکان می باشد.

  پس سعی کنید مورذ بالا را در نظر داشته باشید تا دچار مشکل نشوید چرا که خیلی از افراد این بررسی را دست کم می گیرند و در نتیجه به هدف خود نمی رسند

  پس لطفا از این نکته بسیار مهم غافل نشوید در آخر می خواهیم شما را با خواص زنجبیل آشنا کنیم که می تواند در این مسیر کمک ساز باشد

  یعنی می تواند تا حدودی کمک کند اما خیلی تاثیر پروتئین و ویتامین ها را ندارد اما بی تاثیر هم نیست.

  افزایش قد در یک روز

  یکی دیگر از مواردی که ما می شونیم و بسیار خنده دار هم می باشد این است که گروهی از افراد می گویند ما به دنبال رشد قد یک روزه هستیم.

  از این بد تر هم گروه دیگر هم هستند که می گویند این مورد امکان پذیر است باید بگویم که این افراد قطعا در این زمینه تخصصی ندارند.

  پس اگر به دنبال افزایش قد در طول یه روز و یک هفته هستین بهتر است بیخیال شوید چرا که قطعا به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید.

  نکته مهم دیگر این است که اگر به دنبال این نحوه رشد قد هستین باید بدانید که ممکن است به خودتان آسیب بزنید پس دنبال این روش ها نروید تا سلامت خودتان را حداقل حفظ کیند.

  مورد آخر هم این است که ما در مورد بیشتر شدن قد در طول یه هفته هم شنیده بودیم و لازم دانستیم بگیم که این مورد هم اصلا قابل انجام نخواهد بود و مانند مورد بالا برای شما آسیب زا می باشد.

  در آخر این قسمت باید بگم نکاتی که ذکر شد مربوط به تمامی گروه های سنی می باشد یعنی اگر شما در سن رشد هستین یا از بلوغ شما گذشته است.

  باید بدانید این موارد برای هر دو گروه آسیب به ارمغان خواهد آورد پس هوشیار باشید تا برای شما مشکل ساز نشود.

  افزایش قد بعد از بلوغ ( ۱۸ سالگی )

  خب در این قسمت می رسیم به یک سوالی خیلی کلی که در ابتدا مقاله گریزی به آن زدم.

  ما خیلی می شونیم که بعد از این که سن ما از سن رشد می گذرد صفحات رشد ما بسته خواهد شد و عملا افزایش قد برای ما غیر ممکن می شود.

  این حرف تا حدودی درست چرا که در ۹۰ درصد افراد صفحات رشد بسته  می شود و دیگری آن ها به طور طبیعی بلند قد نخواهد شد.

  این مواردی گفتم به این موضوع تاکید دارد که پس از ۱۸ سالگی رشد قد طبیعی قطع خواهد شد اما نمی توانیم کاری نکنیم و قطع شدن رشد را مناظره کنیم.

  شاید با خودتان بگین پس باید چه کرد ؟ اگر رشد قد طبیعی قطع خواهد شد پس چطور می توان باعث رشد قد خودمان بشیم.

  باید بگم امروزه تمریناتی تهیه شده اند که با انجام به آن ها البته به صورت مستمر می توانید افزایش قد را تجربه کنید.

  اگر از این مورد چیزی نمی دانید حتما بخش بعد را مطالعه کنید.

  افزایش قد با ورزش

  در بخش قبلی به بلند قد شدن با یک سری تمرینات اشاره کردیم که در این قسمت خیلی بیشتر به آن ها می پردازیم.

  بگذارید این موضوع را با یک مثال برای شما توضیح دهم تا موضوع برای شما کامل جا بی افتد.

  شما یک اسنان را فرض کنید که دارای گودی کمر می باشد اگر به وی درست نگاه کنید متوجه این موضع خواهید شد که او کمی کج است !

  یعنی کمی خمیده به نظر می رسد حالا فرض کنید همین فرد خمیده نباشد و کاملا صاف باشد به نظر شما چه رخ خواهد داد ؟

  معلوم است او پس از این که کاملا صاف بایستد قدش هم بلند تر خواهد شد در نتیجه افزایش قد بعد از سن بلوغ که تا کمی پیش غیر ممکن بود برای او رخ خواهد داد.

  خب در این بخش دیدیم که شما با هر سن و سالی که باشید می توانید بلند تر بشید این نکته را هم بگم که همه ی ما این گودی کمر را داریم !

  آن دسته از افرادی که شما می بینید خیلی خمیده هستند گودی بیشتری دارند اما در هر صورت این نوع رشد قد برای همه ی ما امکتنم پذیر خواهد بود.

  در آخر باید بگم اگر در سن رشد هستید هم این روش برای شما مناسب است یعنی خیلی خیلی روش خوبی برای شما خواهد بود.

  نکته پایانی این است که سعی کنید هر ورزشی که می کنید با علم جلو بروید و درست انجام بدین چرا که اگر ورزشی و حرکتی را اشتباه انجام بدین به مشکل می خورید.

  برای جلوگیری از این موضوع حتما از مربی ها استفاده کنید.

  راه های افزایش قد در بزرگسالان

  تا به اینجا خیلی کلی در مورد رشد کردن و بلند تر شدن قد صحبت شد اما در این قسمت می خواهیم فقط و فقط در مورد بزرگ سالان صحبت کنیم.

  خیلی از شما که بزرگ سال هستین و به دنبال قدی بلند تر هستید از ما سوال می کنید که چه کاری می توانم انجام به دهم.

  بر می گردم به اول مقاله که شما نمی توانید رشد قد طبیعی داشته باشید ولی می توانید از افزایش قد با ورزش که پیش تر توضیخ دادم استفاده کنید.

  درکل ورزش کردن یک روش بسیار مفید است اما باید بدانید که چه ورزشی را چگونه انجام بدین تا به نتیجه ای که دوست دارید برسید.

  و در آخر باید بگویم تنها راهی که برای افراد با سن های بیشتر از دوره بلوغ است ورزش است و اگر در گروه این دسته افراد هستید باید به این روش متوصل بشین.

  اما اگر در دوره رشد هستید و سن کمتری دارید این روش را انجام دهید اما باید بدانید که اگر تغذیه خوبی داشت باشید می توانید خیلی زود تر به خواسته خودتان برسید.

  سبک زندگی درست برای رشد بهتر

  در این بخش می خواهیم یک موضوع کلی اما بسیار مهم را با شما دوستان مطرح کنیم.

  ایا فکر کردین برای رشد بهتر باید چطور زندگی کنیم ؟ خب یکی از موارد مهم که گفتیم همان ورزش کردن بود که در افزایش قد هم بسیار مهم است.

  اما آیا به ابعاد دیگر این موضوع فکر کرده اید ؟ در پاسخ باید بگویم اگر به دنبال رشد بهتر هستید باید بستر را برای خود فراهم کنید برای مثال شما باید ورزش کنید ( البته ورزش متناسب افزایش قد )

  مورد دیگر این است که شما باید تغذیه مناسبی داشته باشید از خوردن بیش از حد فست فود جلوگیری کنید بلکه شما باید در نظر داشته باشید

  که با تغذیه خوب و خوردن پروتئین ها می توانید به این هدف دست یابید.

  مورد دیگر که باید در این بخش به آن اشاره کنم این است که شما باید خواب مناسبی داشته این به این معنی نیست که شما باید روزی ۱۲ ساعت خواب داشته باشید.

  یا شما باید روزی ۴ ساعت بخوابید همه ی این موارد اشتباه است شما باید روزی بین ۷ الی ۸ ساعت خواب داشته باشید تا این سبک زندگی درست برای رشد قد را داشته باشید.

  در این بخش سعی کنید مواردی که ذکر شد را دستکم نگیرید و حتما رعایت کنید و این نکات را در زندگی روزمره رئایت کنید در نتیجه شما رشد قد دست خواهید یافت.

  بررسی وضعیت کلی بدن

  شاید خیلی از ما ندانیم اما مشکلاتی در بدن خود داشته باشیم برای مثال خیلی از شما افراد هستید که می گوییم ما با قد خودمان مشکل داریم

  و کوتاه تر از حد معمول است و به دنبال افزایش قد سریع هستین.

  در جواب به شما دوستان بایدگفت اگر در این زمینه مشکل دارید می توانید به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت بدنی شما مانند استخوان ها و ستون فقرات شما مورد بررسی قرار داده بشه.

  در ادامه می توانید روند بهتری برای رشد قد داشته باشید اما مراجعه به پزشک می تواند ضروری باشد تا مسیر را برای شما دوستان روشن کند.

  در نتیجه اگر حس می کنید مشکل دارید و یا می خواهید از سلامتی ستون فقرات و به طور کلی از وضعیت خودتان می خواهید مطمئن بشی

  د راه درست این است که به پزشک مراجعه کنید و آزمایش دهید.

  عمل جراحی برای رشد قد

  همان طور که خیلی در مورد عمل برای لاغری می شونیم ( که ما پیشنهاد نمی دهیم چرا که گزینه ما استفاده از رژیم لاغری است. )

  در مورد عمل های متفاوت برای افزایش قد استخوانی هم می شنویم.

  خیلی از شما سوال دارید که آیا همچنین عمل هایی کاربردی هستند و می تواند راه گشا باشد یا خیر ؟ در جواب شما دوستان باید خیلی دقیق گفت نه !!

  چرا که اگر شما به دنبال افزایش قد هستین باید از روش های اصولی استفاده کنید اگر به دنبال عوامل دیگری هستید به نتیجه نمی رسید و همچنین آسیب می بینید.

  به عنوان آخرین نکته در این بخش باید بگم که جراحی را فراموش کنید شما با ورزش و تغذیه اصولی به نتیجه می رسید پس به دنبال راهی که مضر می باشد نروید خیلی خیلی بهتر خواهد بود.

  بلند قد شدن بدون دردسر

  در این بخش یک سری نکات کلیدی دیگر را برای شما دوستان گرامی بیان می کنیم.

  شاید شنیده باشید افرادی که می روند سمت ورزش های بسکتبال و والیبال حتما بلند قد می شوند و نوعی بدون هیچ مشکلی به این قد آرمانی خواهند رسید.

  در این بخش باید خاطر نشان کرد که افزایش قد برای این دسته از افراد هم مانند سایر افراد با یک پروسه رخ خواهد داد

  یعنی این مورد ضمانت نمی کند که شما بسکتبال بازی کنید و افزایش قد داشته باشید.

  این مورد برای افرادی که بدن سازی و پرورش اندام کار می کنند هم صدق می کنند یعنی اگر شما این ورزش را کار می کنید دلیل بر این نمی شود که شما کوتاه قد بمانید

  این مورد صرفا یک باور اشتباه است که شما دچار مشکل خواهید شد با این ورزش های در مورد ورزش بدن سازی باید گفت ما خیلی از بدن ساز های قد بلند داریم که مثال نقص می توانند باشند

  برای این ادعا پس این دید را دور بریزید که ورزش ها می توانند قد شما را کوتاه کنند یا خیلی خیلی بلند کنند. ( البته جز ورزش هایی که برای افزایش قد طراحی شده اند که در مورد آن ها توضیح دادیم. )

  چند روش ساده برای بلند شدن

  از آنجایی که همه ی ما انسان ها به دنبال رسیدن به اهدافمون در مسیر و روش ساده ای هستیم میخواهم شما را کمک کنم که در مسیر رسیدن به قد بلند تر سختی نکشید.

  منظور من از این موضوع این است که میخواهم به شما چند روش را معرفی کنم که در طول روز و روز مره خود مشکلی نداشته باشید و انجام بدین.

  اولینم مورد که میخواهم به شما معرفی کنم روش آویزان شدن می باشد شما می توانید یک میله در خانه خود طراحی کنید حتی کنار در و از آن آویزان شوید.

  سعی کنید این کار را چندین مرتبه در طول روز با زوایای مختلف انجام بدین تا بتوانید بدون هیچی سختی و کار زیادی به آن چیزی که می خواهید یعنی افزایش قد سریع و آسان برسید.

  در نظر داشته باشید که میتوانید این روش را در خانه خودتان انجام بدین و هیچ نیازی به باشگاه رفتن نیست سعی کنید تعداد این حرکات را زیاد کنید.

  برای مثال می توانید در زمان های استراحت خود تان این کار را در چند نوبت انجام بدین زمان بندی این کار بر عهده خود شما می باشد اما نکته کلیدی این است که باید زمانش را ترجیحا بیشتر کنید.

  تاثیر یوگا در افزایش قد چیست ؟

  خیلی از شما در مورد تاثیر مثبت و منفی یوگا برای رشد بدن می پرسید و میخواهید بدانید آیا این تمرینات یوگا می تواند کاربردی باشید یا خیر ؟

  در پاسخ به شما دوستان باید بگویم تا حدودی می تواند برای شما در زمینه رشد بدن خوب باشد بنا براین توصیه می شود از آن غاقل نشوید .

  نکته مهم این است که یوگا کاربردی است اما به حد و اندازه ورزش های دیگر که قبل از این به شما گفتیم نمی رسد.

  می توانید یوگا را با آن دسته ورزش های متناسب افزایش قد ترکیب کنید این گونه می تواند اثرات خیلی بهتری و سریع تری برای شما داشته باشد.

  مورد پایانی این بخش این است که ما یوگا را به شما توصیه می کنیم اما باید بدانید که کی و چطور آن را انجام دهید تا درست و کاربردی باشد یعنی تاثیر خود را بگذارد.

  آیا استرس رو رشد تاثیر دارد ؟

  یکی از موارد منفی که می تواند تاثیر خیلی بدی بر روی روند رشد طبیعی شما بگذارد استرس می باشد شاید اصلا به فکر شما هم خطور نکند.

  اما یکی از نکات خیلی منفی می تواند همین مورد باشد لذا اگر به دنبال رشد بهتر هستید سعی کنید تمرکز داشته باشید و خودتان را از موارد منفی دور کنید.

  به طور کلی هر چه از امواج منفی دور باشید می توانید به بدن خود این فرصت را بدهید تا رشد کند پس حتما و حتما چه در دوره بلوغ و چه در دوره بعد از آن استرس نداشته باشید.

  اگر می خواهید خیلی زود به افزایش قد سریع برسید حتما این نکته را رئایت کنید چرا که اگر رئایت نکنید ممکن است با مشکل جدی روبرو شوید.

  خوراکی هایی که مانع قد کشیدن می شوند

  شاید خیلی از افراد در مورد چیز هایی میگن که شما حتما باید انجام بدین یا حتما باید بخورید تا رشد قد داشته باشید.

  اما خیلی خیلی کم به این مورد اشاره می شود که ما باید چه چیز هایی را نخوریم و ننوشیم تا رشد بهتری نصیب ما شود.

  در این قسمت به برخی از این موارد می پردازیم ! اولین مورد که باید بگوییم سیگار و به طور کلی دخانیات می باشد ما همیشه گفته ایم که برای رشد بهتر باید پروتئین مصرف کرد.

  اما نقطه روبرو این مورد سیگار می باشد شما اگر از این موارد استفاده کنید باعث پوکی استخوان خود خواهید شد

  و در نتیجه به هیچ وجه نمی توانید خوب رشد کنید و حتی باعث آسیب زدن به خود خواهید شد.

  مورد دیگر که باید بیان کنم استفاده از مشروبات الکی می باشد که اصلا نباید مصرف کنید چرا که مانع رشد بدن شما می باشد و اگر از آن ها استفاده می کنید باید با افزایش قد خداحافظی کنید.

  این مواردی را که در این بخش گفتم را حتما و حتما جدی بگیرید چرا که اگر همه نکات مثبت را رئایت کنید

  و همین دو مورد ( سیگار و … ) را استفاده کنید باعث خواهید شد تمام تلاش های شما هیچ شود.

  پس دور سیگار و مشروبات الکلی را به کل خط بکشید تا افزایش قد بعد از سن بلوغ داشته باشید و مشکلی هم برای شما پیش نیاد.

  تاثیر مکمل غذایی

  خیلی از دوستان وقتی حرف از مکمل می شود می گویند مکمل ها اصلا خوب نیستند و عوارض دارند اما باید بگویم این تصور به کل غلط است.

  وقتی شما از مکمل های استفاده  می کنید در واقع دارید آن مواد غذایی که به بدن شما نرسیده را تامین می کند پس هیچ مشکلی نیست که از مکمل های غذایی استفاده کنید.

  اما باید بگویم فکر نکنید که مکمل های غذایی می تواند جای خود غذا را بگیرید خیر مکمل ها فقط نقش تکمیلی را دارند وظیفه اصلی با خود غذا و تغذیه مناسب می باشد.

  همچنین در کل استفاده از آنها خوب است اما باید باز بدانید چگونه و چه مکملی را مصرف کنید در خوردن آن ها نباید زیاده روی کرد همچنین باید بدانید چه زمانی باید استفاده شود.

  نکته خیلی مهم تر این است که باید مکملی را استفاده کنید که بدن شما نیاز دارد شاید شما چیزی را تهیه کنید و مصرف کنید که هیچ اثری ندارد چون بدنتان نیاز ندارد و افزایش قدی رخ نخواهد داد.

  تشخیص این که بدن شما به چه چیزی نیاز دارد با دکتر می باشد که با توجه به تیپ بدنی شما تشخیص خواهند داد پس این موضوع مهم را در نظر داشته باشید

  تا در وقت و پول خود صرفه جویی کرده باشید.

  تاثیر آب در رشد بدن

  یکی دیگر از موارد کلیدی که لازم دانستیم بیان کنیم این است که شما باید به بدن خودتان به میزان کافی آب برسانید تا بتوانید افزایش قد داشته باشید.

  چون اگر بدن شما به خوبی آب نداشته باشد در رشد به سختی رخ می دهد.

  نکته قابل توجه این جاست که اگر میخواهید تناسب اندام خوبی داشته باشید و هم چنین رشد قدی مناسبی داشته باشید باید سعی کنید خوب به بدن خودتان آب برسانید.

  روزانه چندین لیوان آب بنوشید تا بتوانید این مورد را بر طرف کنید و به مشکل نخورید این توصبه ما بود و شما نیز سعی کنید جدی بگیرید

  چرا که آب مهم ترین چیز می تواند باشد برای رشد شما لذا از تاثیر که دارد بیخیال نشوید و در مصرف از آن هم زیاده روی نکنید فقط سعی کنید به اندازه استفاده کنید.

  ویرایش شده توسط mahdimoradpoor در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱   ۱۷:۴۱
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
مدرسه یاب
استان :
شهر :
منطقه :
محدوده(اختیاری) :
مقطع تحصیلی :
نوع مدرسه :
جنسیت :
نام مدرسه :
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این بخش
آخرین پست های این تالار

مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com