مدرسه کلوب
مدرسه کلوب | Madresehclub
خانه
ورود اعضا
8394 بازدید

هنرستان رشته کامپیوتر

 • avatar
  کاربر جدید|791 سپاس شده
  ۱۰:۱۸ ۱۳۹۳/۹/۱۰
  لطفا نظرات و تجربیات خود را در زمینه های سطح علمی و آموزشی هنرستان رشته کامپیوتر ، ارزش شهریه پرداخت شده به نسبت خدمات ارائه شده، میزان قبولی هنرستان رشته کامپیوتر در آزمون های مهم و کنکور دانشگاه ، آموزش زبان و دروس عمومی ، شاد و تجربی بودن جو هنرستان رشته کامپیوتر ، پیش ثبت نام، فعالیت های فوق برنامه از قبیل حضور در نمایشگاه ها و جشنواره ها و نشست با هنرمندان و ایجاد انگیزه در هنرجوها ، ساعت حضور در هنرستان ، نوع برخورد مسئولین و کارکنان و فضای فیزیکی مدرسه و امکانات آتلیه ها و کلاسها و کارگاهها و سایر موارد کاربردی دیگر را برای استفاده سایرین درج بفرمایید. لازم به ذکر است که حق جوابیه برای مدارس محترم محفوظ بوده و انتقادهای شدید بدون ارائه مستندات از طرف منتقد حذف خواهد گردید. 


 • avatar
  عصاری-مدرسه کلوب
  کاربر جدید|791 سپاس شده
  ۱۰:۱۸ ۱۳۹۳/۹/۱۰
  هدف امروزه كاربرد كامپيوتر به قدري در علوم مختلف و زندگي انسان ها گسترش يافته است كه نمي توان آن را ناديده گرفت. شناخت توانايي ها و محدوديت هاي كامپيوتر باعث شناخت بيشتر اين وسيله اعجاب انگيز شده و موجب استفاده صحيح از آن مي گردد. كامپيوتر با جمع آوري داده ها و پردازش آنها، اطلاعات مفيد و سودمند را در اختيار كاربران قرار مي دهد به طوريكه اين عمل در زماني كمتر از نيروي انساني انجام مي شود. آشنايي با رشته رشته كامپيوتر يكي از رشته هاي فني و حرفه اي هنرستان مي باشد. دانش آموزان پس از اتمام كلاس اول نظري مي توانند با توجه به علاقه مندي خود به اين رشته، به مدت دو سال مشغول به تحصيل شوند. دروس اختصاصي اين رشته در عرض ۲ سال به صورت عملي و تئوري خواهد بود و پس از اتمام سال سوم هنرستان به مدت ۱۲۰ساعت در موسسات دوره كارآموزي خواهند داشت.
  دروس اختصاصي سال دوم :
  مباني كامپيوتر، بسته نرم افزاري(۱)،سيستم عامل، برنامه سازي(۱)، بسته نرم افزاري(۲)
  دروس اختصاصي سال سوم :
  زبان تخصصي، بسته نرم افزاري(۳)، نرم افزار چندرسانه اي، برنامه سازي(۲)، تكنولوژي و كارگاه سخت افزار، برنامه سازي(۳)، شبكه هاي كامپيوتري، بانك اطلاعاتي، رياضي(۳)
  حال به معرفی دروس و توضیحات مختصری در این رشته می پردازم .
  درس مبانی کامپیوتر جزو اولین درس های رشته کامپیوتر که بیشتر مطالب تئوری می باشد و به معرفی اجزای کامپیوتر وتبدیل مبنا ها و اشنایی با الگوریتم ها(روش حله مسئله گام به گام ) می پردازد
  درس بسته های نرم افزاری یک شامل اموزش نرم افزار word, و فتوشاپ (کار بر روی عکس و تصویر) می باشد.
  درس برنامه سازی 1و2و3 اموزش زبان برنامه سازی ویژوال بیسیک می باشد.
  درس بسته های 2 :اموزش PowerPoint , excel می باشد این بصورت تئوری و عملی می باشد.
  درس بسته های 3: اموزش نرم افزار های طراحی وب html , flash , php می باشد.
  درس بانک های اطلاعاتی : اشنایی با برنامه access می باشد.
  درس شبکه های کامپیوتری : اشنایی با موارد عملی و تئوری شبکه های کامپیوتری می باشد.
  درس سخت افزار : اشنایی با عملکرد قطعات سخت افزاری رایانه
  درس چند رسانه ای : جهت ایجاد محتوای الکترونیکی به کار می رود
  درس زبان تخصصی : اشنایی با اصطلاحات رشته کامپیوتر به زبان انگلیسی
 • avatar
  عصاری-مدرسه کلوب
  کاربر جدید|791 سپاس شده
  ۱۰:۴۶ ۱۳۹۳/۹/۱۶
  عصر حاضر را می توان عصر فن آوری اطلاعات و ارتباطات نامید. زمینه ساز این تحول جدید در صنعت نیمه هادی ها و در نتیجه رایانه است. در دنیای امروز که دانش بشری به سرعت در حال تحول و دگرگونی می باشد علوم و صنایع گوناگون به طور شگفت انگیزی به رایانه وابسته استو استفاده از امکانات رایانه ای و ارتباط از طریق شبکه های رایانه ای، افق های جدیدی را در راه آنها گسترده است.
  هنرجویان این رشته در طی دوران تحصیل با نرم افزارهای زیر به صورت تخصصی آشنا میشوند:

  یاد گیری تخصصی ویندوز 7 و 2003 . آشنایی با مفاهیم رجیستری و مباحث امنیتی. نصب و راه اندازی سیستم عامل. پارتیشن بندی و مفاهیم مدیریت دیسک. آشنایی با مفاهیم شبکه. نصب و راه اندازی نرم افزارهای مختلف. امنیت در ویندوز. مدیریت کاربران. مدیریت کنترل پنل. نصب سخت افزار و راه ندازی و مدیریت سخت افزارهای جدید و ...

  یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش تصاویر. دانش آموزان به صورت تخصصی با این نرم افزار آشنا میشوند و در پایان توانایی رتوش تصاویر، اصلاح تصاویر قدیمی، رنگی کردن تصاویر، ساخت بنر و لوگوهای تبلیغاتی، ساخت تصاویر مورد نیاز جهت ایجاد وب سایت و ... را خواهند داشت.

  یادگیری تخصصی CSS و HTML جهت طراحی صفحات وب. آشنایی با اصول طراحی صفحات وب. یادگیری قواعد و اصول W3C و استانداردهای جهانی طراحی. یادگیری طراحی صفحات بدون استفاده از Table. آشنایی با اصول XHTML. تسلط کامل بر CSS و ... از اهداف این دوره هستند.

  دانش آموزان پس از یادگیری اصولی طراحی یک سایت توانایی این را خواهند داشت که یک سایت استاتیک طراحی کنند اما یک سایت استاتیک تمام نیازهای ما را براورده نخواهد کرد بلکه طراحان سایت باید بتوانند سایتی کاملا داینامیک داشته باشند. با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP و نرم افزار Dreamweaver این امکان وجود دارد. دانش آموزان در پایان این دوره توانایی ساخت یک وب سایت کاملا حرفه ای و داینامیک را خواهند داشت.

  بانک های اطلاعاتی امروزه یکی از نیازهای مبرم تمامی سازمانها و شرکت ها میباشد. ایجاد یک سیستم اتوماسیون اداری نیازمند این است که تمامی اطلاعات و داده ها در یک فایل ذخیره شود. مدیریت و نگهداری از این فایل برای یک شرکت بسیار حیاتی میباشد. سیستم های مدیریت بانک های اطلاعاتی (DBMS) سیستم های بسیار پیشرفته و پیچیده ای هستند که مدیریت این فایلهای را انجام میدهند و بدون آنها هرگز نمیتوان یک نرم افزار و یا وب سایت پیشرفته داشت.

  یادگیری نرم افزارهای Office به قدری مهم است که امروز تمامی افرادی که از کامپیوتر استفاده میکنند به آنها نیاز دارند و جزو نیازهای اولیه هر شخص در استفاده از کامپیوتر میباشد.
  دانش آموزان در این دوره با نرم افزارهای PowerPoint,Excel,Access,Word آشنا خواهند شد.

  نرم افزار فلش یکی از بهترین نرم افزارهای ساخت انیمیشن به صورت دو بعدی میباشد. از این نرم افزار برای ساخت بنرهای تبلیغاتی در اینترنت، انیمیشن، بازی، چندرسانه ای، Autorun و ... استفاده میشود.

  هدف اصلی رشته کامپیوتر در هنرستان این است که دانش آموزان علاوه بر آشنایی با نرم افزارهای مختلف و تسلط در برخی از آنها ، یک برنامه نویس خوب باشند و بتوانند برنامه های مختلف را طراحی و پیاده سازی کنند. در نتیجه آنها از همان ابتدای تحصیل در این رشته با مفاهیم برنامه نویسی و الگوریتم آشنا میشوند و در نهایت با برنامه های سطح بالا مانند VisualBasic برنامه نویسی خواهند کرد. برنامه نویسی و بانک های اطلاعاتی اصلی ترین دروس رشته کامپیوتر در تمامی مقاطع تحصیلی میباشند.

  علاوه بر موارد فوق دانش آموزان با موارد زیر نیز آشنا خواهند شد: سخت افزار، عیب یابی مقدماتی، مونتاژ، شبکه های کامپیوتری، مفاهیم اینترنت، نرم افزارهای چند رسانه ای مثل snagit,premiere,soundforge

  زمینه ها و عناوین شغلی رشته کامپیوتر:
  مسئول کارگاه
  برنامه نویس سیستم های کامپیوتری
  طراح و برنامه نویس وب سایت
  پشتیبان وب سایت
  راهبر سیستم های کاربردی کامپیوتر
  راه اندازی شبکه های کامپیوتری
  سرپرست سایت کامپیوتر
  سرپرست شبکه های محلی کامپیوتر
  فعالیت در کارگاه سخت افزار
  تولید و مونتاژ صدا، فیلم و انیمیشن
  ساخت بازی های کامپیوتری
  تولید محتوای الکترونیکی
  طراحی و ساخت محصولات تبلیغاتی
 • avatar
  زرنشان
  کاربر جدید|0 سپاس شده|2 پست
  ۱۶:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  دوستان من دیدم هنرستان فرهنگ جوان تو خیابان ولیعصر رشته کامپیوتر داره .اما متاسفانه تو سایتشون در مورد نحوه پذیرش و ثبت نامشون چیزی ننوشتن .اگر شناختی از این هنرستان دارید یا هنرستان بهتر دیگه ای برای رشته کامپیوتر میشناسید منو در جریان بگذارید .
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
مدرسه یاب
استان :
شهر :
منطقه :
محدوده(اختیاری) :
مقطع تحصیلی :
نوع مدرسه :
جنسیت :
نام مدرسه :
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این بخش
آخرین پست های این تالار
پیش دبستانی و دبستان غیردولتی پسرانه پویش
مادایران، نماد اطمینان
تبلیغات
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (مدرسه کلوب ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2020 - MadresehClub.com