webads
تعداد بازدید : 8737
آخرین پست تاپیک : ۱۵:۳۰ ۱۳۹۶/۴/۱۴
صفحه مورد نظر

اوتیسم

به اشتراک گذاری در تگرام
کاربر جدیدتعداد پست :96
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 102دوم آوريل هر سال مصادف با روز 13 فروردين، روز جهاني اوتیسم نام گرفته است.ويژگي مهم نامگذاري اين روزها از سوي نهادهاي بين‌المللي مانند سازمان ملل، جلب توجه مردم به طيف افرادي است که دچار اين معضل‌اند.

با اينکه بسياري از مردم حتي نام اين بيماري را هم نشنيده‌اند، آمارهاي بين‌المللي مي‌گويد اوتیسم به دلايل مختلف، ژنتيکي و محيطي رو به افزایش است...امسال نشست روز جهانی آگاه سازی درباره بیماری اوتیسم در مقر سازمان ملل متحد و با پیام «آگاهی برای اقدام» برگزار ‌شد

بیشتر بخوانید در 30ویرایش شده توسط مشک آبادی (مدیریت مدرسه کلوب) در تاریخ ۱۳۹۵/۷/۲۶ ۱۰:۲۵
5  کاربر از این پست مفید تشکر کرده اند. نمایش سپاس ها
leftAds
کاربر جدیدتعداد پست :96
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 102
از هر 75کودک ايراني، يکي اوتيسم دارد

سعيده صالح غفاري، مديرعامل انجمن اوتيسم ايران، در گفت و گو با «سلامت» با بيان اينکه اوتيسم يک اختلال ناشناخته است، گفت:


«متاسفانه آمار مبتلايان به بيماري اوتيسم در ايران روبه افزايش است و بالاي 50 هزار خانواده با اين بيماري درگير هستند. طبق آمارهاي غيررسمي، از هر 75 تولد کودک در ايران، يک کودک اوتيسمي به دنيا مي‏آيد و در دنيا اين آمار از هر 50 تولد گزارش شده است.»

3  کاربر از این پست مفید تشکر کرده اند. نمایش سپاس ها
کاربر جدیدتعداد پست :96
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 102
درصد بالایی از بزرگسالان مبتلا به اوتیسم قربانی جنسی می باشند.


این خبر در 19 آگوست  2014برابر با  28 مرداد 1393 از انجمن "اوتیسم سخن می گویید" کانادا منتشر گردید .
این پژوهش که در شماره ماه سپتامبر مجله اوتیسم و اختلالات رشدی به چاپ خواهد رسید، با نظرسنجی آنلاین از 95 بزرگسال مبتلا به اوتیسم و 117 بزرگسال بدون این اختلال در رنج سنی 19 تا 43 سال ، صورت گرفته است که در نتیجه آن 78% از مبتلایان به اوتیسم و 47% از بزرگسالان بدون اوتیسم قربانی جنسی تشخیص داده شده اند .

به نقل از این انجمن ، افراد تمایل دارند ،اطلاعات در مورد رابطه جنسی را از منابع اجتماعی مانند دوستان ، خانواده ، معلمان دریافت نمایند ، این در حالی است که افراد مبتلا به اوتیسم تمایل به دریافت اطلاعات از منابع غیر شخصی مانند وب سایت ها نشان می دهند.

پژوهشگران دانشگاه یورک تورنتو ، برنامه ای برای آموزش، ایجاد آگاهی از تمایلات جنسی و مهارت های اجتماعی در جهت بهبود رابطه جنسی نوجوانان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم طراحی کرده اند.

 

منبع خبر : http://www.autismspeaks.org/science/science-news/adults-autism-report-high-rates-sexual-victimization